♋ همه چیز درباره ی همه چیز ... ♋

همه چیز درباره ی همه چیز

2012

 

ایا 2012 پایان جهان خواهد بود؟

روزی که در ان به دلیل وقوع یکی از حوادث طبیعی مانند برخورد یک سیارک به زمین همه ی انسان ها در سراسر جهان خواهند مرد وحیات بر روی زمین از بین خواهد رفت ؟

بدون شک نخستین جوابی که به ذهن بسیاری از ما خطور خواهد کرد

/ خیر/ خواهد بود

 پایان دنیا در این سال غیر ممکن است

اما از کجا اینقدر مطمئنیم ؟

چطور میدانیم این اتفاق هرگز نخواهد افتاد ؟

ما با اطمینان از اینکه همیشه کسانی هستند که بیش از ما به بررسی چنین مسائلی می پردازند واگر روزی قرار بر این باشد که چنین اتفاقی بیافتد حتما جلوی ان را خواهند گرفت به سادگی از ان گذشته و چنین مسائلی را غیر ممکن اعلام میکنیم

اما ایا تا کنون به این موضوع فکر کرده اید که اگر این موضوع حقیقت داشته باشد به بسیاری از دلایل جوامع و دولت ها ازبیان ان خود داری خواهند کرد ؟

ای میدانید که چنین پروسه ای رر طول حیات سیارات کاملا طبیعی بوده و بارها اتفاق افتاده است ! تا کنون توجه کرده اید که از مهمترین دلایل انقراض دایناسورها یکی از همین حوادث طبیعی بوده است؟

شاید یکی از مشکلات بسیاری از انسان ها همین موضوع باشد! البته نه سال 2012 بلکه بر خورد سطحی و بی توجهی به بسیاری از اتفاقاتی که روزانه در پیرامون انها در حال وقوع است. عده ی زیادی بر پایان دنیا در سال 2012 اعتقاد دارند. بد نیست تا پیش از دادن هر گونه پاسخی مبنی بر قبول یا رد این نظریه نتایج تحقیقات ناسا که در زیر ارئه داده شده را نیز در ارتباط با این سال بدانید. قضاوت اینکه ایا 2012 یا 2020 پایان دنیا است یا خیر با شما !

سوال*ایا در 2012 تهدیدی برای زمین وجود دارد؟ بسیاری از وب سایت ها میگویند که دنیا در دسامبر 2012 پایان خواهد یافت.

جواب*در 2012 هیچ اتفاق بدی برای زمین رخ نخواهد داد.سیاره ما برای بیش از 4 میلیارد سال به خوبی به حیات خود ادامه خواهد داد. دانشمندان مشهوری در سراسر دنیا تایید کرده اند که در 2012 هیچ تهدیدی برای زمین وجود نخواهد داشت.

سوال* منشا این پیش بینی که جهان در 2012 پایان خواهد یافت از کجاست ؟

جواب* داستان از اینجا شروع شد که نیبرو به سمت زمین در حرکت است نیبرو یک سیاره ی فرضی است که توسط سامریاز عنوان شد این حادثه اساسا برای ماه می 2003 پیش بینی شده بود اما وقتی در ان تاریخ هیچ اتفاقی نیافتاد روز رستاخیز به دسامبر 2012 این دو افسانه با پایان دوره ها در تقویم باستانی مایان مصادف با انقلاب زمستانی 2012 همزمان شده. از این رو روز رستاخیزرا مصادف با 21 دسامبر 2012 دانستند.

سوال*ایا تقویم مایان در 21 دسامبر 2012 پایان می یابد ؟

جواب*درست مثل تقویمی که به دیواز اشپز خانه تان اویزان کرده اید و در ان هیچ روزی بعد از 31 دسامبر مشخص نشده در تقویم مایان نیز هیچ روزی بعد از 21 دسامبر 2012 تعیین نشده. در این تاریخ دوره ی طولانی مدت مایان پایان مییابد. اما پس از ان در تقویم مایان نیز دوره ی طولانی مدت بعدی شروع می شود.

سوال*ایا پدیده ای مثل یک بر خورد عظیم اتفاق خواهد افتاد؟

 جواب* در ده ی بعدی هیچ اتفاقی نخواهد افتاد زمین در 2012 با هیچ جرم اسمانی بر خورد نخواهد کرد حتی اگر برخوردی هم وجود داشته باشد اثرات ان بر روی زمین بسیار نا چیز خواهد بود. زمین و خورشید در ماه دسامبر تقریبا در مرکز کهکشان شیری قرار میگیرند و این پدیده ای است که به طور سالانه انفاق می افتد .

 

دان یومایس دانشمند محقق ارشد ناسا می گوید << ظاهرا علاقه و توجه زیادی نسبت به اجرام اسمانی و موقعیت ومسیر حرکت انها در پایان سال 2012 وجود دارد. من عاشق یک کتا ب خوب یا یک فیلم مثل  (the next guy) هستم اما اجرام پرنده در فضای خیالی تلویزیون و فیلم ها پایه علمی ندارند. حتی اخبار جعلی از ناسا نیز در انها دیده میشود ... >>  

سوال*ایا یک سیاره یا کوتوله قهوه ای ((brown dwarf  به نام نیبرو  (Nibiru)  یا سیاره ایکس PlanetX))  یا اریس  (Eris) وجود دارد که در حال نزدیک شدن به زمین و تهدید ان میباشد ؟

  جواب*نیبرو و داستان های دیگر درباره ی سیارات متمرد یک برنامه وشوخی اینترنتی بیش نیست و پایه اساس واقعی ندارد. اگر نیبرو و سیاره ایکس واقعی بود و قرار بود تا 2012 با زمین برخورد داشته باشند اختر شناسان حد اقل طی دهی گذشته باید ان را شناسایی میکردند و الان نیز با چشم غیر مسلح قابل رویت بود. بدیهی است که چنین چیزی وجود ندارد. اریس واقعیت دارد اما ان یک سیاره ی کوچک مثل Pluto)) است که در حاشیه ی خارجی منظومه شمسی باقی خواهد ماند. کمترین فاصله ای که تا زمین باید طی کند 4 میلیارد مایل است.

سوال*تئوری تغییر قطبیت چیست ؟ایا حقیقت دارد که پوسته ی زمین به دور هسته چرخش 180 درجه دارد که به طور روزانه انجام میگیرد ؟

  جواب* واژگونی در چرخش زمین امری محال و غیر ممکن است. حرکات اهسته قاره وجود دارد ( مثلا قاره قطب جنوب در صدها میلیون سال قبل در نزدیک استوا قرار داشته ) اما اظهار واژگونی قطب ها یک موضوع بی ربط است. هر چند بسیاری از سایت ها برای افراد ساده حرف هایی دارند. انها اظهار میکنند ارتباطی بین چرخش و قطبیت مغناطیسی نیز وجود دارد که به طور متوسط  هر 400000 سال یکبار بروز میکند. تا جایی که ما میدانیم یک چنین واژگونی مغناطیسی ای هیچ خطری برای حیات روی زمین در بر ندارد. به هر حال وقوع یک واژگونی تا چند هزاره ی بعدی غیر محتمل است.

سوال*ایا زمین در سال 2012 در خطر برخورد با یک شهاب سنگ قرار دارد ؟

  جواب*زمین همیشه در معرض خطر برخورد دنباله دارها واستروئیدها aseroids  بوده است هر چند که برخوردهای بزرگ بسیار نادر هستند. اخرین برخورد بزرگ مربوط به 65 میلیون سال قبل بود که منجر به انقراض دایناسورها گردید. امروزه اخترشناسان ناسا در حال انجام یک بررسی و کاووش به نام گارد فضائی (Spaceguard Survey)  هستند تا هر استروئید نزدیک به زمین را خیلی قبل تر از برخوردش با زمین شناسایی کنند. در حال حاضر هیچ استروئید تهدید کننده ای - مثل استروئیدی که دایناسورها را کشت – را شناسایی  نکرده اند. تمام کارهای انجام گرفته به صورت علنی همراه با اکتشافات بدست امده به طور روزانه در وب سایت

( NEO Program office webite) ناسا قرار میگیرد. بنابراین شما میتوانید خودتان ببینید که هیچ بر خوردی در 2012 برای زمین پیش بینی نشده است.

سوال*نظر دانشمندان ناسا درباره ی نامعلوم بودن روز رستاخیز چیست ؟

 جواب* برای اظهار نظر درباره ی هر گونه تغییر در اماتیک و یا ناخوشایند در 2012 علم در کجا قرار گرفته؟ شواهد و مدارک ان چیست؟ هیچ چیزی وجود ندارد. در تمام ادعاها ی تخیلی بیان شده در کتاب ها و فیلم ها و مدارک و یا در اینترنت ما نمیتوانیم حقیقت وجودی این روز را تغییر دهیم. هیچ مد قابل اعتمادی برای هر گونه ادعایی مبنی بر وقوع حادثه ای غیر عادی در دسامبر 2012 وجود  ندارد.

                                                        2012

نویسنده /حمیدرضا میرفلاح                        تاریخ/22/10/90

 

 


                                                                                            

 


 
برچسب‌ها: 2012
+ نوشته شده در  جمعه دوم تیر ۱۳۹۱ساعت ۱۵:۵۸ بعد از ظهر  توسط Hamidreza mirfallah  |